BestRoboFest щорічно проходить
під егідою ГО «Асоціація Ноосфера» і
її засновника Макса Полякова

BestRoboFest

Макс Поляков - засновник фестивалю BestRoboFest, підприємець та філантроп

Основні факти біографії

Макс Поляков — філантроп, співзасновник громадської організації «Асоціація Ноосфера», засновник та власник інвестиційного фонду Noosphere Ventures, міжнародний підприємець у галузях IT та космічних технологій. Автор понад 30 наукових праць у галузі економіки знань та співавтор десятка патентів США. У 2013 році йому було присвоєно науковий ступінь кандидата економічних наук, а у 2019 році — ступінь доктора економічних наук.

Наукові праці доктора Полякова лягли в основу стратегії розвитку технологічних проєктів, в тому числі космічних. Так, він заснував компанію EOSDA, яка займається аналізом супутникових даних, і Firefly Aerospace — розробника ракет-носіїв.

Макс Поляков - засновник ГО «Асоціація Ноосфера»

Макс Поляков

Модель ноосфери та мейкерський рух

У своїй підприємницькій і суспільній діяльності Макс Поляков спирається на філософію Володимира Вернадського та його концепцію ноосфери. Як доктор економічних наук він розуміє, що фундаментальні знання є ключовим ресурсом розвитку суспільства, а технології та інновації — його рушійною силою.

У рамках своєї наукової школи доктор Поляков розробив модель ноосфери для вирішення як теоретичних, так і практичних проблем. Одна з цілей школи — підвищити престиж інженерних професій в Україні, зацікавити молоде покоління мейкерством, технічною творчістю і побудовою успішної STEM-кар'єри.

Мейкери — це ентузіасти, відмінні риси яких — винахідливість і бажання творити. Вони цікавляться програмуванням, електронікою, роботами, новими обчислювальними платформами.

Мейкерство — це не просто хобі, а курс на повноцінні інженерні стартапи та залучення інвестицій

Макс Поляков, співзасновник ГО «Асоціація Ноосфера»

Батьківщина мейкерського руху — США. Там у 2005 році вийшов популярний серед винахідників журнал Make, а рік по тому відбувся перший фестиваль Maker Faire. У Сінгапурі мейкерство вивчають в школах і вишах. Італія вважається батьківщиною апаратної платформи Arduino. Британія — місце створення одноплатного комп'ютера Raspberry PI та регенеративного 3D-принтера RepRap.

У всьому світі щорічно проходять заходи, на яких винахідники презентують свої розробки. Українці можуть приєднатися до мейкерському руху завдяки ініціативам громадської організації «Асоціація Ноосфера», заснованої Максом Поляковим.

ГО «Асоціація Ноосфера» — організатор інженерних і технологічних заходів

ГО «Асоціація Ноосфера» — українська громадська організація, мета якої: стимулювати наукові дослідження і поширення наукових знань, зацікавлювати суспільство інженерією, технологіями та космосом.

ГО «Асоціація Ноосфера» щорічно проводить науково-розважальні соціальні заходи серед яких: фестиваль робототехніки BestRoboFest, конкурс інженерних стартапів Vernadsky Challenge, космічний хакатон NASA Space Apps Challenge Dnipro та інші. Учасники цих заходів презентують свої інженерні проєкти експертам, отримують поради та менторську підтримку, а також грант для реалізації своїх ідей.

Серед експертів інженерних заходів «Асоціації Ноосфера»: Джеймі Гайнеман — конструктор роботів і ведучий телепередачі «Руйнівники Міфів» на каналі Discovery (суддя Vernadsky Challenge 2017 року); Арт Дула — засновник приватної космічної компанії Excalibur Almaz, юрист з питань космічного права (спікер Noosphere Space Summit і суддя Vernadsky Challenge 2019 року); Дмитро Шоломко — генеральний директор компанії Google Україна (суддя Vernadsky Challenge з 2015 по 2017 рік); Джон Ізелла — директор з міжнародного розвитку Firefly Aerospace (спікер Noosphere Space Summit). Щорічно суддівську колегію змагань на заходах «Асоціації Ноосфера» очолюють її співзасновники Макс Поляков і Михайло Рябоконь.

BestRoboFest — мейкерський фестиваль у Дніпрі та один з найбільших в Україні

Перший фестиваль робототехніки BestRoboFest у форматі «технопікнік» відбувся у 2016 році. Починаючи з 2018 року відмінною рисою заходу стала профільність — наукові та інженерні майстер-класи, змагання роботів, зроблених руками юних інженерів.

Програма BestRoboFest щорічно оновлюється, але видовищні «бої» роботів залишаються серцем фестивалю. Команди з усієї України не раз демонстрували свої розробки в основних видах змагань: Robo Race — перегони безпілотних роботів чорною лінією; Robo Sumo — змагання роботів-сумоїстів; Robo Maze — проходження роботом лабіринту; Free Style — конкурс технічних проєктів. Судді змагань з робототехніки BestRoboFest — ментори лабораторії робототехніки Noosphere Engineering School.

Кращі команди, які перемогли в змаганнях, отримують цінні призи та гранти від засновника ГО «Асоціація Ноосфера» — Макса Полякова.

Щирий інтерес і захоплення я бачу у дітей — учасників BestRoboFest, який ми організовуємо в Дніпрі. Можливість своїми руками зібрати робота може перерости з дитячого захоплення у професію усього життя. З цим переконанням ми й проводимо фестиваль. Наша мета — залучати якомога більше молодих людей у світ технічних розробок, надихати на створення нового та постійно розвиватися. Організовуючи перший BestRoboFest, ми стали фактично першопрохідцями в Україні. Тепер же число подібних заходів з кожним днем ​​зростає. Виходить, що ГО «Асоціація Ноосфера» успішно справляється зі своєю місією популяризації технічних наук і спеціальностей.

Макс Поляков, співзасновник ГО «Асоціація Ноосфера»